Aktívne látky: Traduje sa, že čaj zo Zlatobyľu je dobrým prírodným liekom na problémy uropatie a močového mechúra. Odporúčajú sa dve až štyri šálky denne medzi jedlami. Mladé výhonky sa používajú do šalátov, a listy môžu byť varené ako špenát. Kvety sa používajú aj na dekoráciu v šalátoch.
Výsev: predpestovanie vo vnútri alebo priamo na stanovisko v apríli-júni. Zľatobyľ potrebuje na klíčenie svetlo, preto semená nezahŕňame alebo ich prisypeme iba tenučkou vrstvou substrátu, tak aby sa k semenám dostali slnečné lúče. Pôdu udržujte vlhkú, ale nie mokrú. Akonáhle sa sadenice rozrastú asi na 10 cm, môžete ich presadiť do samostatných kvetináčov alebo ich vysadiť na konci jari von vo vzdialenosti minimálne 25 cm medzi rastlinami. Pri sadení sa odporúčajú široké a vysoké kvetináče s hĺbkou približne 30 cm.
Stanovisko: slnko alebo polotieň
Starostlivosť: Zlatobyľ je pomerne skromná vo svojich požiadavkách na vodu. Začiatok kvitnutia je tiež časom na zberu. Zberajú sa kvety a listy. Stačí odrezať vrchných 15 cm rastliny a zavesiť hore nohami na tienisté miesto na sušenie.
V zime: Zlatobyľ je mrazuvzdorná. Nadzemná časť v zime odumrie a na jar znovu vyraší.