Indická uhorka

Výrobca : Saflax
Počet semien v balení: 15

Indická uhorka (fľašová tekvica) je jednou z najstarších kultúrnych rastlín. S lezeckými výhonkami rastie rýchlo niekoľko metrov počas roka a vytvára sametové srdcové tvary listov a biely kvet. Plody majú rôzne tvary a môžu mať veľkosť 10 až 100 cm a vážiť až jeden kilogram - pretože sa postupne stávajú veľmi tvrdými a nepriepustnými pre kvapaliny, sú široko používané ako poháre, fľaše alebo vázy, ako aj pre hudobné nástroje, ktoré sú často zdobené umeleckými obrazmi.
Predajná cena4,55 €
Zľava
Price / kg:

Popis

Indická uhorka (Lagenaria siceraria)

Pestovanie: Výsev vo vnútri približne v marci. Semená na začiatku namočíme na 12 hodín v teplej vode. Potom semienka vysaďte oddeľte špicom smerom do zeme do malých kvetináčov naplnených vlhkým substrátom a nechajte druhý koniec semena len trochu vyčnievať zo zeme. Výsevnú nádobu zakryte čírou fóliou, do ktorej nezabudnite urobiť dierky. Fóliu raz za dva dni aspoň na dve hodiny úplne odokryte aby ste zabránili tvorbe plesne na substráte. Nádobu so semenami umiestnite na svetlé miesto s teplotou medzi 18 ° C a 22 ° C a udržiavajte substrát vlhký ale nie mokrý. Klíči približne jeden až dva týždne. Po ďalších troch až štyroch týždňoch sa môžu presadiť do väčších kvetináčov. Najlepší čas na výsev osiva von je v máji, keď je zem už teplejšia a suchšia. Pri predpestovaní priesad vo vnútri je pravdepodobnejšie, že plody skôr dozrú.

Stanovisko: preferuje slnečné stanovisko (plné slnko).

Starostlivosť: rastlina potrebuje dostatok vody a uprednostňuje humóznu pôdu. Ak ie je pôda dostatočne výživná, odporúča sa dodať rastline dodatočnú výživu vhodným hnojivom alebo kompostom. Čím väčšie sú plody, tým dôležitejšie je vytvoriť suchú a vzduchom priepustnú podložku, aby sa zabránilo tvorbe plesne. Plody sú vhodné pre zber až okolo októbra alebo novembra keď sú tvrdé a zrelé. Tekvice by sa mali skladovať oddelene jedna od druhej na suchom a chladnom mieste. Mladé a nezrelé plody sa pripravujú rovnakým spôsobom ako cukety, ale majú nízku úroveň živín. Častejšie sa používajú tvrdé, ale veľmi zrelé plody na výrobu rôznych nádob alebo hudobných nástrojov.

V zime: Hoci niektoré druhy tekvíc môžu vydržať chladnejšie teploty ako iné, žiadne z tekvicových rastlín nemôžu tolerovať dlhšie obdobie mrazu - je to jednoročná rastlina. Semená vašich plodov môžete v ďalšom roku použiť na výsev nových rastliniek.